Філія «Центр забезпечення виробництва» визначила переможця в тендері на постачання 22 тис. тон рейок Р-65. Ним стало ТОВ «Метінвест-СМЦ» з металургійного холдингу Ріната Ахметова.
Як повідомляло ZБК раніше, єдиним українським виробником, який постачає рейки Р-65 на Укрзалізницю є ПАТ «МК «Азовсталь» з того ж холдингу «Метінвест».
Формальним конкурентом «Метінвест-СМЦ» стала скандальна фірма-прокладка ТОВ «Сота Україна», яка використовувала фіктивну адресу реєстрації і фіктивних власників.
ТОВ «Сота Україна» створена всередині 2017 року і вже виграла понад мільярд грн. на тендерах Укрзалізниці на постачання металопрокату, в основному виробництва меткомбінатів з групи Ріната Ахметова.
Майже всі ці тендери містять ознаки неконкурентної поведінки учасників і можливого завищення ціни.
В рейковому тендері ТОВ «Сота Україна» також вказала, що пропонує рейки, виробництва «Азовсталі».

Таким чином переможець тендеру був відомий заздалегідь, а «Сота Україна» лише виконала роль формального конкурента, паралельно підтвердивши статус «підконтрольної» фірми холдингу Ахметова.
«Метінвест-СМЦ» запропонував ціну, що на 86 мільйонів нижче очікуваної вартості тендеру, визначеної залізницею. За результатами процедури закупівлі, вартість рейок Р-65 за тону склала 26 550 грн./т з ПДВ. Це на 8,5% дешевше, ніж минулого року.
При цьому на Лондонській біржі ціна сталі за цей період впала з 340$/т до 260$/т, або на 24%. Окрім цього українська гривня зміцнилася по відношенню до дол. США на майже 10%.
Таким чином, навіть попри економію по відношенню до очікуваної вартості в тендері, ціна рейок Р-65 може не відповідати ринковій динаміці.
Окрім цього, як писало раніше ZБК, вартість рейок Р-65, які закуповує Укрзалізниця, є близькою до ціни «європейських рейок» UIC-60 та їх аналогів, які мають на 50% довший ресурс, ніж «радянські» рейки Р-65.
В 2016 році в матеріалах справи СБУ з’явилися відомості про те, що певні особи, пов’язані з компаніями Ахметова, фактично контролювали правління Укрзалізниці навесні 2015 року та надавали в.о. голови правління неправомірні вказівки.
З 30 березня по 25 травня 2015 року обов’язки голови правління УЗ виконував Євген Кравцов.
Пізніше справу СБУ про незаконний вплив «смторящих» на Укрзалізницю згорнули. Сам Кравцов підтверджував журналістам, що знайомий принаймні з одним із «смотрящих».
Написати відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.