В кінці жовтня 2018 року в електричках Південно-Західної залізниці тестували нові касові апарати, про це повідомляє залізничний інформаційний портал Це оновлені електронні касові реєстратори СПЕККР-01, які отримують інформацію через айпод.
Вже в серпні 2019–го філією «Придніпровська залізниця» було проведено тендер на закупівлю таких реєстраторів.
Участь взяли дві фірми ТОВ «ВАЙСТЕК» і ТОВ «КАРВАЛІ». Свої пропозиції вони подають в один день, та ще й в один час, різниця в подачі документів всього 10 хвилин.

В результаті торгів перемагає ТОВ «Вайстек», оскільки його цінова пропозиція менша ніж у конкурента.
Важливим фактором являється те, що компанії пропонують продукцію одного і того самого виробника ТОВ «ФАКТОР ТЕК», і мало того, обидва являються його дилерами.

Про виробника також можна дещо зазначити. ТОВ «ФАКТОР ТЕК» зареєстровано в житловому будинку за адресою м. Київ, вул. Кульженків Сім’ї, буд. 35. Там же числяться ще 204 суб’єкти. Основним видом діяльності вказана неспеціалізована оптова торгівля, що доволі таки, дивно для виробника.
Стосовно самої фірми «ВАЙСТЕК» система youcontrol повідомляє цікаві факти. Наприклад, те що компанію часто дискваліфікують із учасників закупівель. Після оцінки всіх пропозицій повідомляють, що відмов не менше 60%, а це може свідчити про імітацію конкурента.

Зареєстрована фірма у 2006 році, з того часу декілька разів змінювалися види діяльності, а також власники. Станом на 2016 рік кінцевим бенефіціаром був ЄФРЕМЕНКО ОЛЕКСІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ зареєстрований у Москві. У 2018 році товариство переходить в руки білоруса КУРГЕЯ ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛЬОВИЧА. У його власності перебуває іще одне ТОВ “НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЗАВОД ВЕДА”, яке спеціалізується на виробництві обладнання зв’язку, зареєстроване у 2015 році, але активну діяльність починає вести у 2017 році.
Ці дві фірми зареєстровані за різними адресами, проте мають спільний номер телефону.
Фінансова історія компанії також варта уваги. У 2013 році був підписаний контракт із Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення на поставку кабелів. Потім затяжна перерва і у 2017 році вони активно починають працювати із залізницею, підписуючи договори на мільйони гривень.
Окрім вище зазначеного, фірми-суперники даного тендеру доволі часто між собою конкурують. За інформацією clarity-project вони разом взяли участь у 70-ти тендерах.

З даної інформації можна зробити висновок, що учасники здійснили антиконкурентні узгоджені дії з метою досягнення спільного комерційного інтересу. А це вже являється порушенням Закону про публічні закупівлі.
Написати відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.