З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року, яка мала закінчитись 1 квітня 2020 року. Та в зв’язку з пандемією covid-19, декларування громадянами доходів було відтерміноване до 1 червня 2020 року.
Редакція ZBK вирішила проаналізувати декларації наглядової ради АТ «Укрзалізниці» за 2019 рік та подивитись, як змінились достатки вищої ланки УЗ.
Члени наглядової ради вирішили не зраджувати своїм звичкам, як і в 2019 році з 7 членів наглядової ради свої доходи задекларували лише троє. Воно й не дивно, адже як ми писали в статті за 2019 рік, що в законі України чітко не прописані зобов’язання по декларуванню для міжнародних представників наглядових рад.
В цьому році свої доходи не задекларував Шевкі Аджунер, а жаль тому що у 2019 році він один з перших подав декларацію.

Також свої доходи в цьому році не задекларували: Андерс Ослунд, Крістіан Кун та Андреас Матьє.
Найбільш відповідальними цього року виявились Олег Журавльов, Сергій Лещенко і Адомас Азуолас Аудіцкас.

Олег Журавльов виявився найбіднішим з наглядової ради. Він задекларував квартиру в Києві. Дохід всієї його сім’ї за рік склав близько 750 тис. грн. На рахунках в банках у Олега 250 тисяч гривень. Додатково задекларовано 32 тисячі доларів, як готівкові кошти.
Пересувається Журавльов Олег на Honda CR-V 2013 року.


Сергій Лещенко задекларував 3 квартири в Києві, земельну ділянку й будинок в Луганській області. Авторські права на такі книги: «Американська сага Павла Лазаренка», «Межигірський синдром”, “Діагноз влади Віктора Януковича», «Підйом і занепад олігархів» (Норвезькою мовою).
Заробітна плата за основним місцем роботи задекларовано 367 тис. грн. Загалом за 2019 рік було задекларовано дохід від підприємницької діяльності, роялті, депутатської діяльності, страхові виплати – 2,3 млн. На рахунках задекларовано 300 тис. грн. Готівкових коштів 15 тис. євро й 22 тис. доларів.
Пересувається Сергій Лещенко на Mazda 6 SW 2018 року.


Адомас Азуолас Аудіцкас задекларував квартиру в Латвії та дохід від членства в наглядовій раді УЗ та в ПАТ Магістральні газопровди України у сумі 7,4 млн. грн.
На жаль, лише три з чотирьох членів наглядової ради, найбільшого державного підприємства, дотримуватися публічності. Тож залишається тільки сподіватись, що наступного року члени наглядової ради будуть більш відповідальними та відкритими.
Написати відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.