Пройшло 1 квітня, а отже всі чиновники і посадовці мали б оприлюднити річні декларації зі своїми доходами за 2018 рік.
Керівники “Укрзалізниці” не виняток, але на жаль далеко на всі хочуть показати своє сокровенне “злато”.
ZБК починає серію статей з висвітлення декларацій чиновників АТ “Укрзалізниця” з найвпливовіших людей в підприємстві – членів наглядової ради.
Дива у 2019 році не сталось, із 7 членів наглядової ради Укрзалізниці декларації подало тільки троє, але це теж прогрес, адже у минулому році повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подали тільки 2 члени, які суміщають роботу з іншими державницькими посадами – Костянтин Мар’євич та Іван Юрик. Варто зауважити, що законодавство не має чіткого зобов’язання по декларуванню для міжнародних представників наглядових рад.

До числа відповідальних, у цьому році, приєднався голова наглядової ради, Шевкі Аджунер.
Він задекларував 3 житлові будинки в Туреччині по 100 м2 та один будинок у Великій Британі на 120 м2 , який належить йому та його дружині.
Серед рухомого майна у голови наглядової ради тільки стареньке авто Volvo S60 2005 року.

За 2018 рік Шевкі Аджунер займав посад в наглядових радах “Укрзалізниці”, “Укренерго”, у двох турецьких фірмах (Migros Turk A.S., Anadolu EFES Breweries) та обіймав посаду директора Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні.
Загалом за минулий рік його дохід склав понад 12,5 млн. грн. 3,5 млн. з яких було отримано саме від “Укрзалізниці”, в якості винагороди за членство в наглядовій раді компанії.
Враховуючи, що офіційно наглядова рада почала працювати лише з серпня 2018 року, то середній місяний заробіток голови НР складає близько 600 тис. грн.
На банківських рахунках у Шевкі Аджунера знаходиться 2,5 млн. фунтів стерлінга, 770 тис доларів, 22 тис турецьких лір та 147 тис гривень. В перерахунку на національну валюту заощадження складають близько 110 млн. грн.

Член наглядової ради Юрик Іван Іванович має квартиру в Києві, дачний будинок в Закарпатській області та земельну ділянку на 1363 м2.
Річний дохід члена наглядової ради склав понад 4 млн грн. За пів року займання посади в “Укрзалізниці” отримав від підприємства понад 2 млн. грн. Також Іван Іванович вів підприємницьку діяльність, працював у Представництві Міжнародної Фінансової Корпорації в Україні та отримував депозити.
Юрик пересувається на автомобілі Ford Kuga Trend 2011 року.

Грошові активи зберігає у банку (907 тис. грн.) та готівці (65 тис. доларів).
Іван Юрик колишній начальник штабу Міністерства фінансів України (2015-2016 роки). Працював в регіональному представництві міжнародної інвестиційної компанії The Blackstone Group (2010-2014 роки), науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні. На даний момент обіймає посаду менеджера з інвестицій Офісу із залучення інвестицій при уряді України.

Костянтин Мар’євич у 2018 році придбав однокімнатну квартиру в Києві, це єдина нерухомість якою володіє член наглядової ради. Інша задекларована квартира та земельна ділянка належать його дружині.
Також у минулому році Мар’євич змінив автомобіль на FORD Mustang 2015 року випуску.

Серед джерел доходу у члена наглядової ради “Укрзалізниці” також присутня робота в секретаріаті департаменту Кабінету Міністрів Украни та заробітня плата від ПАТ “Магістральні газопроводи України” та АТ “Укрзалізниця”. Загальні доходи за рік склали понад 4 млн. грн., серед яких 2,2 млн. грн. дохід за 6 місяців роботи на “Укрзалізниці”.
До революції Гідності Костянтин Мар’євич працював юристом у декількох вінницьких жеках та приватній фірмі, а у 2014 році потрапив до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у якості заступника директора Департаменту. У 2015 році влаштувався у Верховну Раду України, і через рік вже працював у Службі Віце-прем’єр-міністра України. Окрім наглядової ради АТ “Укрзалізниця” є членом наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України».
Ця людина фігурувала в журналістському розслідуванні Валентини Новицької в статті УЛЮБЛЕНІ КАДРИ ГРОЙСМАНА, де описано, що Костянтин Мар’євич, який у 2010 році ще був юристом вінницького міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №14» вже у 2015-му став заступником директора Департаменту життєзабезпечення та житлової політики-начальник управління нормативно-методичного забезпечення Мінрегіону нібито тільки через те, що являється земляком прем’єр-міністра України.
Всі інші члени наглядової ради – Даніель Білак, Андерс Ослунд, Крістіан Кун та Андреас Матьє, не подали електронні декларації.
Читайте також: “СЕКРЕТНА” НАГЛЯДОВА РАДА УЗ: МІЛЬЙОННІ ДИВІДЕНДИ І НЕПУБЛІЧНІСТЬ
2 коментарі