Південною залізницею в жовтні було проведено 5 тендерів на закупівлю 5 185 т. вугілля марки ДГ сумарною очікуваною вартістю 18 млн. грн.
В усіх п’яти тендерах брало участь чотири фірми ТОВ “Енерго Прайм”, ТОВ “Вуглеторфзбагачення”, ТОВ “Інкартранс” та ТОВ “Союз Новітніх Європейських Бізнес-Технологій Донбасу” (ТОВ “СНЄБТД”).
В трьох тендерах перемогу отримало сумнозвісне ТОВ “Енерго Прайм”, яке знаходиться в чорному списку постачальників нашого проекту. Нагадаємо, що в данної фірми було анульоване свідоцтво платника ПДВ в зв’язку з тим, що компанія виявилася відсутньою за місцем своєї реєстрації.
Так “Енерго Прайм” завантажило в тендерах свідоцтво платника ПДВ, видане 01.01.2015 року. Тоді як за даними Youcontrol вказане свідоцтво було анульоване 09.12.2015р. за рішенням податкової через відсутність платника за місцем реєстрації.
Завантажене свідоцтво в тендерних документах учасника
Частину документів (листи на затвердження техумов по використанню вугілля для житлово-комінальних потреб) ТОВ “Енерго Прайм” завантажило видані на ім’я зовсім іншого підприємства – ліквідованого ТОВ “Торговий дім “Світ СР”, власником якого був нинішній директор “Енерго Прайму” Роман Жук.
Виробником вугілля “Енерго Прайм” вказало ряд підприємств: ТОВ “Збагачувальна фабрика №105”, ТОВ “Збагачувальна фабрика “Богучарская”, ПАТ “Центральна збагачувальна фабрика “Комсомольська”, ТОВ “Донінтервугілля” та ПАТ “Центральна збагачувальна фабрика “Росія”.
“Збагачувальна фабрика “Богучарская” є фігурантом кримінальної справи СБУ №22015070000000031 про фінансування терористичної “ДНР”. За даними служби безпеки шахти вказано підприємства розташовані на непідконтрольних Україні територіях, а з добутого вугілля підприємство сплачує 2,5% від обороту та 2,5% від доходу до “Міністерства доходів і зборів ДНР”.
Рахунки “Збагачувальної фабрики №105” були заарештовано за рішенням суду в рамках кримінальної справи №12016050500000259 від 15.02.2016 про змову з посадовцями ПАТ “Центренерго” та постачання вугілля за завищеною вартістю.
Центральна збагачувальна фабрика “Комсомольська” та “Центральна збагачувальна фабрика “Росія” є фігурантами кримінальної справи Нацполіції про легалізацію вугілля, добутого на території ОРДЛО. Згідно матеріалів кримінальної справи №42016050000000061 від 03 лютого 2016 року “ЦЗФ “Комсомольська” є фіктивним підприємством та використовується для мінімізації податків і переведення в готівку незаконно отриманих коштів.
ТОВ “Донінтервугілля” створено лише рік тому. Фірма зареєстрована в м. Добропілля та належить мешканцю окупованого Донецьку Юрію Шубіну. Він же є власником іще двох підприємств з Донецьку.
Ще один тендер забрало ТОВ “Вуглеторфзбагачення”, так як головний конкурент ТОВ “Енерго Прайм” не знижував вартість у другому турі. Так само як і ТОВ “Вуглеторфзбагачення” робило в тендерах в яких перемогу отримало ТОВ “Енерго Прайм”, що наштовхує на думку про наявність узгоджених дій між цими учасниками.
П‘ятий тендер дістався ТОВ “Інкартранс”, яке запропонувало найнижчу ціну – 3 454 грн/т кам’яного вугілля.
ТОВ “Інкартранс” з 2015 року прописане в місті Сєвєродонецьк, до цього було зареєстроване в Луганську. Підприємство належить Кружиліну Сергій Івановичу, який проживає в окупованому Луганську по вулиці Коцюбинського 27.
Фірма має спільний номер телефону зі зареєстрованим в окупованому Луганську ТОВ “Шахта “Родаково-Юрьевская №1”, яке діє на території так званої “ЛНР”.
Окрім цього “Інкартранс” пов’язане іще з рядом підприємств, які мають засновників на непідконтрольних Україні території та луганську прописку.
Таким чином переможець тендеру Південної залізниці може бути лише підприємством, яке представляє інтереси бізнесу з “ЛНР” на території України, зокрема ТОВ “Шахта “Родаково-Юрьевская №1”, яке проводить видобуток вугілля на непідконтрольних територіях.
ТОВ “Інкартранс” надало довідку про свій штат працівників в кількості одного робітника – директора.
Виробником вугілля підприємство вказало вже згадане ПАТ “Центральна збагачувальна фабрика “Росія”, яке за даними Нацполіції використовується для легалізації вугілля з ОРДЛО.
“ЦЗФ “Росія” розташована в с. Михайлівка, Покровського району, Донецької області, яке розташоване за 20 км від лінії розмежування. При цьому за даними реєстру ДНВП “Геоінформ України” у збагачувальної фабрики “Росія” відсутні дійсні ліцензії на видобуток кам’яного вугілля. Що підтверджує версію слідства про “перевалку” вугілля з “Л/ДНР”.
Від початку року Україна імпортувала з Росії вугілля на суму понад 30 мільярдів гривень, велика частина з якого могла мати походження із зони АТО. Також правоохоронцями повідомлялося про наявність великого засапасу вугілля з ОРДЛО, ввезених на підконтрольну територію до початку блокади.
Наразі Південна залізниця проводить іще 2 тендери на 7,3 мільйони гривень, в яких пропозиція ТОВ “Інкартранс” очікує визначення переможцем торгів.
Написати відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.