Днями Жовтневий районний суд в Дніпрі виніс непримітне рішення по непримітній фірмі. До суду звернувся директор ТОВ «НВП «Укртрансакад» з вимогою повернути речі, які було вилучено слідчими під обшуку і які належать фірми.
Суд частково задовольняє клопотання директора і перелічує об’єкти, які підлягають поверненню приватній компанії. Серед цих об’єктів вказана печатка Департаменту локомотивного господарства ПАТ «Українська залізниця».
Як печатка Укрзалізниці опинилася в руках підприємців і чому суд повернув її приватному товариству, – намагалася розібратись редакція ZБК.
ТОВ «НВП «Укртранскаскад» зареєстроване ще в 2003 році. Його співвласниками записані дві мешканки Дніпра Пінчук Олена Петрівна та Трєпак Слав’яна Юріївна. Фірма має в своїй біографії контракти в основному з Придніпровською залізницею.
Обидві співвласниці товариства також входять в установчий орган Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив профспілки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту».
Слід поступово приводить нас до самої Дніпропетровського залізничного університету. Адже Пінчук Олена Петрівна, як виявляється, є викладачем на кафедрі бухобліку і аудиту у вказаному ВНЗ. Трєпак Слав’яна Юріївна також є співробітником цього університету.
Отже ТОВ «НВП «Укртрансакад» тісно пов’язане з ДНУЗТ, а його власники поєднують викладацьку та підприємницьку роботу.
Але повернемося до кооперативу профспілки університету стосовно якого, як виявляється ГПУ ще в 2015 році порушила кримінальну справу про змову високопосадовців державної влади. За даними слідства в часи попередньої влади посадовці КМУ, Міністерства освіти і ДНУЗТ домовилися про будівництво 10-ти поверхового будинку в Дніпрі по Лазарняній, 2 профінансувавши будівництво з бюджету.
Після зведення новобудови вона нібито незаконним шляхом перейшла у власність Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив профспілки Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту». Фактично державну власність на десятки мільйонів гривень безкоштовно передали в приватні руки співвласникам зазначеного кооперативу. Після цього квартири почали активно продавати, заробляючи тисячі доларів на квадратних метрах, зведених за державний кошт.
В інтернеті опубліковано маса оголошень про продаж квартир в цьому будинку.
Проте після першого ж судового документу ГПУ чомусь втрачає інтерес до великої «змови» з багатьма нулями і справа припиняє свій подальший розвиток.
Тепер повернемось до ТОВ «НВП «Укртрансакад», з якого все і починалося. Мабуть не варто дивуватись, що на сайті фірми вказана її адреса в тому ж 10-ти поверховому будинку по Лазарняній-2.
Головний напрямок діяльності фірми – виконання проектних робіт, що дуже зручно поєднується з науково-викладацькою роботою.
Окрім цього фірма має кримінальну справу про ухиляння від сплати податків на 3,4 мільйони гривень, шляхом укладання фіктивних контрактів.
Під час проведення обшуку слідчими, разом з іншими документами було вилучено ряд предметів, які не мають відношення до справи про ухиляння податків. Зокрема печатку Департаменту локомотивного господарства ПАТ «Українська залізниця». Яку за звернення директора фірми суд повертає підприємству, нібито не розуміючи, що печатка державного ПАТ «Українська залізниця» не може належати приватній фірмі.
Окрім цього були також повернуті документи, які свідчать про наявність господарських операцій між ТОВ «НВП «Укртрасакад» та підприємствами сертифікації УЗ: ДП «Український науково-дослідний інститут вагонобудування», ДП «Дніпропетровський орган з сертифікації залізничного транспорту», ДП «Укрзаліз-Стандарт», ДП «Дніпропетровський регіональний державний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» та з самим Дніпропетровським національним університетом залізничного транспорту.
І тепер головне питання – як печатка державного підприємства опинилася в руках приватної фірми з Дніпра, пов’язаної із залізничним університетом і як ця фірма використовувала цю печатку. Застосування печатки могло би бути досить широким – від незаконного посвідчення техумов і дозволів до затвердження підроблених документів.
Варто зазначити, що заволодіння печатки держпідприємства само по собі вже є кримінальним злочином згідно ст. 357 Кримінального кодексу України.
Нагадаємо, що днями СБУ звинуватила керівництво Департаменту локомотивного господарства УЗ в організації закупівлі неліквідних запчастин у приватних фірм на 100 мільйонів гривень. Після чого заступника керівника департаменту відпустили під заставу в 128 тисяч гривень.
Написати відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.